Звідки виникла традиція носити піджаки і класичні костюми?

Історія чоловічої моди не менш цікава дослідникам і обивателям, ніж жіночої. Тут існують свої цікаві традиції, серед яких - традиція носіння піджака і класичного костюма.

Витоки знайшли своє місце ще в епоху Відродження: вже тоді піджак, жилет і штани стали ключовими елементами чоловічого гардероба, правда, в єдиний ансамбль вони були об'єднані дещо пізніше - ближче до сімнадцятого століття. До слова, аж до кінця вісімнадцятого століття, штани доводилося носити з підтяжками: адже вони абсолютно не підганялися по фігурі і статурі і їм потрібна була ось така, своєрідна, "підмога". Положення брюк значно покращився з введенням в обіг фрака: разом з ним і штани знайшли більш відповідний своєму власникові фасон.

Піджак більш-менш сучасного крою побачив світло ближче до середини дев'ятнадцятого століття. Багато в чому, на тлі сюртуків і фраків, це був символ вільнодумства і абсолютно нового стилю: більш зручного і сучасного. Чиновники і інтелігенція - таким був основний "контингент" любителів піджаків, але для офіційних заходів піджак був все ще моветоном.

Застебнуті піджаки, з часом, поміняли вимоги до сорочок і сорочок. Пишні жабо втратили свою актуальність: на зміну їм прийшли прості сорочки з невеликими комірами. Перший костюм-трійка виник ближче до кінця дев'ятнадцятого століття в Англії, приблизно тоді ж і там же виникли перший штани з манжетами-вилогами. На офіційні заходи надягати піджаки і штани, почали, до слова, теж в Англії, при дворі. Уже в двадцятому столітті піджаки і брюки змінюються досить-таки незначно, з'являються і зникають дрібні деталі, але традиція носіння костюмів залишається актуальною і до цього дня, незважаючи на достатню демократизацію дрес-коду, коли в джинсах легко можна прийти хоч в офіс, хоч і на весілля, якісно зшитий, красивий костюм, на наше глибоке переконання, має бути присутнім у кожного сучасного чоловіка.